O mnie

Łukasz Nauman

Uppsala, Szwecja

Witaj! Nazywam się Łukasz Nauman. Jestem zakochany w mojej żonie Izie i dumny z trójki dzieci. Jestem absolwentem dziennikarstwa na UW. Grałem w zespole „Zjednoczenie”, współtworzyłem wspólnotę Abba.

W kwietniu 2016 założyłem blog „Co wypełnia Lukę?”, który zamienił się we właśnie wydawaną książkę. Przez 8 lat byłem zaangażowany w edukację chrześcijańską. Lubię wraz z żoną tworzyć muzykę, tłumaczyć na konferencjach i opowiadać innym o Bogu.
Fascynuje mnie temat komunikacji! Porozumiewanie się z ludźmi, to jak silnym przekazem jest słowny przekaz na żywo z drugim człowiekiem czy przez słowo pisane. Ta magia spotkania ciekawych ludzi, swoistej wymiany i pozytywnego wzajemnego wpływu na siebie, powoduje, że właściwie zawsze pracowałem z ludźmi. Najwięcej nauczyłem się o życiu prowadząc warsztaty ewangelizacyjne w więzieniach, z młodzieżą, czy w ośrodkach dla dzieci z autyzmem. 
To niezwykłe - kiedy mówię o nadziei i miłości, uczę się jej znacznie więcej w praktyce od ludzi, którzy na co dzień walczą z trudnościami i własnymi ograniczeniami. Wszyscy jesteśmy na tej drodze, przechodzimy swoje góry i doliny. Dlatego nadzieja, motywacja, jaką możemy sobie wzajemnie dać jest bezcenna.